| Thorq12345 a întrebat:

Salutare, as vrea sa imi cumpar si eu un calculator. Sunt bune spec-urile astea?

Carcasa: segotep, tower 2x cooler

Hard: Western Digital purple 1tb, 5400rpm

Procesor: amd fx6100, 6nuclee, 3300 GHz

Placa de baza: Asus socket am3+

Placa video: radeon r9 280x vapor-x, tri-x 3gb ddr5, 384b

Ram: hyper x fury ( red ) dual channel 2x4gb 10cl

Sursa thermaltake 500w

Răspuns Câştigător
| GanduriDeCafea a răspuns:

Salutare, pentru GPU in special o sa ai nevoie de o sursa mai puternica. Iti recomand o sursa de 700W cu PFC Activ si eficienta de minim 80% Bronz. Eu unul am testat Pe un Zalman GLX 600 watt80% bronz acest model de gpu insa nu a facut fata sursa. Apropo, ultimele jocuri ce apar au cerinte mai mari de la gpu e posibil sa mearga undeva la high spre medium. Bafta happy

4 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Exceptand sursa care mi se pare cam slaba, da.

| flixbuster a răspuns:

Depinde de pret. Procesorul nu e rau dar e vechi (= arhitectura usor depasita).

| Thorq12345 explică (pentru flixbuster):

300€, voi pune pasta pe procesor pentru racire. Se merita?

| flixbuster a răspuns (pentru Thorq12345):

Cauta componentele pe olx sau okazii, trage linie, aduna si compara.