| ChaosHunt a întrebat:

Salutare.
As vrea sa imi cumpar un Processor nou, deoarece am unul foarte vechi ( AMD Athlon(tm) 64 Processor 3800+ ).
As vrea sa imi cumpar un Procesor AMD Athlon II Quad Core.
Pot rula jocurile mai noi bine pe Processor-ul care l-am mentionat? (AMD Athlon II Quad Core).
Mai am si:
*RAM: 2.5 GB
*Placa video: GeForce GT 220. Are Total availible Graphics Memory: 2047; Si Dedicated Video Memory: 1024.
Deci as putea rula jocuri mai noi? Precum: The Forest, GTA IV, CS:GO, etc...

Răspuns Câştigător
| heldeN a răspuns:

Cam trebuie schimbate destule pe acolo, daca schimbi procesorul, trebuie schimbata si placa de baza, apoi trebuie sa schimbi si memoria ram, care pun pariu ca e ddr2, deci nu va fi compatibila cu noua placa de baza, si in ultimul rand, placa aia video care te trage in jos rau de tot, ceva decent pentru gaming ai mai jos
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/932305/

Sau mai ieftin putin, dar care tot va rula decent jocurile mentionate
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/932310/

6 răspunsuri:
| SouLIce a răspuns:

Ai o placa video slaba, nu cred ca vei rula jocurile mentionate sau daca vei rula acele jocuri le vei putea rula cu setarile low

| ChaosHunt explică (pentru SouLIce):

Cum frate sa fie placa mea video slaba? Am dat in jur de 250 lei pe ea. Imi poti spune de ce este slaba?

| SouLIce a răspuns (pentru ChaosHunt):

Nu este performanta, tu crezi ca placile de 250 lei sunt bune pentru gaming?
placile video bune pentru gaming sunt mai scumpe, preturile incep de la 600 lei pentru o placa decenta

| hp8510p a răspuns (pentru ChaosHunt):

Nu o sa se potriveasca procesorul pe care il ai tu cu placa de baza.Si placa video este una foarte slaba! Cum a si si soulice, o placa decenta de gaming de la care nu vrei sa ai pretentii mari de la ea incepe de la 600-700 de lei

| ChaosHunt explică (pentru SouLIce):

Daca a-si atasa placa asta de baza: http://www.cel.ro/......ket-am1-l/
A-si putea pune Procesor-ul acela? Si placi video mai performante?

| ChaosHunt explică:

Multumesc tuturor pentru comentarii, dar mai am o intrebare: Daca a-si atasa placa asta de baza: http://www.cel.ro/......ket-am1-l/
A-si putea pune Procesor-ul acela? Si placi video mai performante?