| wolfman22 a întrebat:

Astazi am schimbat abonamentul la net (UPC) odata cu abonamentul am primit u router wifi. categoria N
Nu am o casa mare, sunt cam 10 metri pana in camera mea din sufragerie unde este aparatul!
Dar nu am semnal pana in camera!
Am vazut pe net un truc cu o doza de aluminiu.ce trebuie pusa pe antena.Dar eu nu am antena!
Si nu stiu cum sa il fac mai puternic?!
Mai am un Router wifi, ma gandeam daca pot sa il conectez la asta si sa il pun la mine in camera! Pot?! Sau cunoasteti o metoda sa am semnal pana in camera?
DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Normal ca poti, cascadezi routerele! Unul il lasi in sufragerie si pe celalalt il duci la tine in camera! Numai ca trebuie sa chemi pe cineva care se pricepe sa ti le seteze, trebuie facute niste setari pe interfata lor!

6 răspunsuri:
| AdrenalinTm a răspuns:

O sa-ti vina sai bati pe cei de la UPC e cea mai nesimtita si neserioasa firma ai semnal cam 200 de m in jurul lui

| SouLIce a răspuns:

Singura solutie este sa muti routerul mai aproape de camera ta sau chiar in camera ta

| iuyugu a răspuns:

Nu poti =)
Dar te sfatuiesc sa il pui pe asta nou in camera ta asa o sa ai semnal.

| nigearares a răspuns:

Salut nu se poate asa ceva eventual un router wifi si ai rezolvat problema funda happy