| Alexx008 a întrebat:

Salutare!
Cam cati GB are sau ar trebui sa aiba folderul cu "Windows" din partitia C? Eu din cate vad am vreo 20 GB, si memoria partitiei C a scazut foarte mult, cam la vreo 3-4 GB din 100... Ce ar fi indicat sa sterg din folderul cu "Windows" pentru a elibera spatiu?
Multumesc anticipat!

8 răspunsuri:
| Zaygon a răspuns:

Ba destept esti n-am ce zice, ma spatiul de stocare al desktopului e C. Asa ca tot ce pui pe desktop ti se scade din C. Si iti spun de ce cand ai facut partitia de 100 GB nu sunt chiar atatia. La partitionare iti cerea sa intoduci cantitatea de MB a partitiei si pun pariu ca ai scris 100000 MB care e mai putin de 100 GB. Diferenta vine de la calculul urmator 1GB=1024MB.

| Alexx008 explică (pentru Zaygon):

Andrei, stiu ce zici, nu sunt chiar atat de nepriceput! Cand descarc ceva de pe Chrome mi se descarca pe desktop ca sa nu mai intru in downloads sa caut. In C am 97, 6, D 270 si F 97, 6... Ideea e ca in ultimul timp mi-a scazut foarte mult memoria de la C si nu stiu de ce si de aceea am vazut ca folderul Windows are vreo 20 si m-am gandit ca s-a pus ceva pe acolo... De exemplu acum am 2, 56 din 97, 6 GB.

| kteichd a răspuns:

As sugera sa nu stergi nimic din folderul windows ci sa te duci in downloads sa vezi daca ai salvat ceva pe acolo sau pe unde ai salvat ceva dar nu te pune sa stergi tu.

| Alexx008 explică (pentru kteichd):

Tot ce downloadez mi se descarca pe desktop si nu are treaba...

| LDCCristi a răspuns:

Lol alexe sa nu faci prostia asta mama laughing Reformateaza-l si fa 2 partiti eu am in C 50 gb si D 100 gb.winking Daca ai 3-4 GB poate ai multe fisiere temporare, istoricul, cacheul plin asa mai departe. Mai pe romaneste descarca Ccleaner si dai ruleaza! Si vezi ce bine iti merge PC-ul de singur iti va spune:Multumesc Alexe ca ai facut curat in mine happy

| Alexx008 explică (pentru LDCCristi):

Am incercat si cu Cclear si degeaba, PC-ul nu-mi multumeste laughing

| LDCCristi a răspuns (pentru Alexx008):

Poate ai vreun virus care iti mananca memoria si Pc-ul tau tuseste gb-iti laughing. Dai o scanare cu malware anty bytes(nu mai stiu cum se cheama dar e foarte bun) daca nici asta atunci i explici foarte bine pc-ului tau ca i trebuie o reincarnare laughing

| Alexx008 explică (pentru LDCCristi):

II fac Vesnica pomenire atunci laughing