| Mikiass a întrebat:

Care credeti ca este cel mai ieftin magazin de electronice (raport calitate-pret); in sensul achizitionarii unui pc.

Răspuns Câştigător
| blackPug97 a răspuns:

Depinde si cat de mult vrei sa dai, si mai exact cat de performant il vrei.Personal,prefer Flanco.
Acum 6 ani am luat de acolo Pc de 4gb ram, procesor Intel core i3; 3.07 GHz, 32 bit cu tot cu mouse si tastatura,+ un monitor si o imprimanta cu scaner, toate la 14 milioane (in bani vechi).
Daca vrei si iti permiti sa dai mai mult, poti incerca aici http://www.pcgarage.ro/#sisteme-amp-monitoare-led

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde ce cauti... logic cel mai simplu sa e compari ofertele la majoritatea magainelor mari si sa alegi ce iti convine. Poate azi eMAG are o oferma, poate maine cel.ro are o oferta

| mihai69 a răspuns:

În acest caz, raportul optim calitate preț îl oferă magazinele care aduc (și vând) sisteme „refurbished" de firmă (HP, Dell, Lenovo etc.).
Eu tocmai am lut un laptop HP cu procesor i5, hard disc SSD și (ceea ce nu e de neglijat) Win 10 cu licență cu 999 lei. Asta în timp ce un sistem asemănător, dar cu procesor i3 și hard clasic, pornește „la ofertă" de pe la 1200. Fă tu socotelile...
E valabil și la sisteme PC, nu doar la mobile; aici sunt chiar mai bune prețurile.
Și nu în ultimul rând - și astea au garanție!

| IonescuDarius a răspuns:

Salut! Din punctul meu de vedere aici https://goo.gl/bNtbUh gasesti cele mai ieftine si de calitate pc-uri. Mi-am luat de doi ani un PC si nu am avut nicio problema cu el. https://goo.gl/bNtbUh

| Costache_Andrei_1990 a răspuns:

Emag