| nyoentox2002 a întrebat:

Ce părere aveti despre mărcile de telefoane Motorola si Xiaomi? Sunt bune? Rezistente?
Ma intreb daca să imi iau sau nu! Singura problemă este că mi-e frică că dacă nu găsesc gasesc husa pentru spate si folie de sticlă?

https://altex.ro/......OTOG8PLAB/

13 răspunsuri:
| nyoentox2002 explică (pentru sierra1):

Eu vreau gen carcasă adica capac si folie de sticlă

| sierra1 a răspuns (pentru nyoentox2002):

Gen dă o căutare pe gugăl că sunt. gen (desigur)

| GabiDumitrescu a răspuns:

Amuzanta intrebare. Motorola facea telefoane cand astialalti care is acum pe piata se incaltau cu fesul. Depinde de la caz la caz, ambele branduri au modele mai reusite si mai putin reusite. Huse gasesti in China bine-mersi pe aliexpress, eu cu vreo 12 dolari mi-am luat 3 huse si o folie 9H (Xiaomi Mi A1, acusi face 3 ani si inca merge bine). happy

| Wr3nch a răspuns:

Cunosc oameni cu Xiaomi si sunt foarte multumiti de ele, mai ales the Note 8 Pro. Si vin cu husa si folie gata montata.

| nyoentox2002 explică (pentru Wr3nch):

E adevarat ca la xiaomi redmi 9 da husă gratis?

| Wr3nch a răspuns (pentru nyoentox2002):

Si husa si folie pentru ecran.

| PainTech a răspuns:

Am un telefon Xiaomi A1 de 2 ani cred.
Extrem de mulțumit, merge tot ce mă aștept să meargă.

Tata are un Xiaomi Note 9, e foarte mulțumit.

Raportul pret-calitate e extrem de bun

| Bruno92 a răspuns:

Am avut xiaomi si am fost multimit de el.

| nyoentox2002 explică (pentru Bruno92):

Depinde si cat e de scump! Stii nu imi place mie la telefoane? Că din ce in ce se măresc si ajung sa fie cat o tableta de 7 inch!
Mie nu prea imi plac telefoanele asa mari!
Telefonul meu Samsung J6(700lei il am de 1 an jumate) are 5, 6 inch si Samsung a40 a lui taicamio 5, 8 si mie se par ok!
Este un Model de Motorola care imi implineste toate conditiile:
4Gb ram cu 64 Gb memorie internă! Bateria de 5000 Mah! si e ieftin 600lei!
Dar cu folia de sticlă să văd cum fac ca daca imi comand e nasol ca dacă o pun să nu iasă bule

| Bruno92 a răspuns (pentru nyoentox2002):

Sunt ok si cele de la Motorola, am avut moto g5 si era un tel ok nu am avut probleme cu el. La un tel conteaza foarte mult autonomia bateriei ca la perfotmanta e diferenta de 2 secunde cand intri pe browser, Youtube etc. Conteaza bateria daca stai mult pe net daca are si o camera buna e si mai bine. Eu am s9 e super, dar degeaba ca la capilol baterie e subtire.

| Sekim a răspuns:

Salut
Xiaomi chiar e o firma foarte buna, se vede ca se munceste pentru a ajunge sus. Eu am Note 8 Pro si sunt extrem de multumit de el. Daca un telefon de 10 milioane ( verifica specificatiile pe internet ), ofera ce nu ofera unele de 20 de milioane... Dupa aproape un an de utilizare inca merge absolut perfect, fara nici o singura problema. Huse, gasesti oriunde. Nu recomand catmobile sau alt site de huse pentru ca ei le cumpara de pe Wish, AliExpress, GearBest etc. si poti sa iei 10 huse cand de la ei poti lua 1. Folii de sticla la fel, recomand GearBest aici sau Banggod.

| nyoentox2002 explică (pentru Sekim):

Nu merită să îți iei de pe site din china ca vine dupa o lună