PsihoSex
| PsihoSex a întrebat:

Salutare, colegi!

Am o dilema: un card de memorie nou, micro, clasic pentru telefon, de ce imi arata doar capacitatea, dar desi inserat, nu vrea sa pemrita descarcarea unei aplicatii banale, minore ca spatiu?!

Ce de facut?!

Formatarea se mai pune problema la un card nou, deci gol, sau e ceva ce nu stiu eu sau telefonul face figuri?!

Precizez ca l-am scos si bagat de cateva ori, dar la fel, deci, am ajuns sa trebuiasca sa va intreb!

Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Rommeo a răspuns:

Chiar de este nou, este nevoie sa-l formatezi in telefon. Daca nu ai aceasta optiune in tel. baga-l in PC si formateazal in format FAT32.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Incearca formatarea. Multe telefoane au in setari formatarea cardului la: Hardware/Memorie/Card SD/ Formatare Card SD.

PsihoSex
| PsihoSex explică:

L-am toot formatat. Pana nu am mutat pozele si filmuletele din telefon pe el, nu voia nimic!
Asa invatam, patind, intreband si rezolvand!
Dar oricum e curios ca mai demult nu am avut aceasta problema!
Am bagat cardul nou si l-am folosit fara sa imi faca figuri.
Multumesc!

| Jipa95 a răspuns:

Cardul tau nu are nimic, ci telefonul ori tableta la care este el conectat. Aceste device-uri majoritatea dintre ele necesita root ( google it for root daca nu sti ce este ) pentru a putea instala aplicatii pe acel card altfel ele se instaleaza tot in acea partitie a device-ului.