| Naiky3Run4 a întrebat:

Salutare, de aprox. 1 an jumate am inceput sa invat despre programare si imi place foarte mult si tot timpul liber pe care il am invat, citesc si vreau sa stiu cat mai multe.Acest domeniu ma atrage foarte mult si as vrea sa imi dedic timpul pentru a evolua in acest domeniu. Dar am observat ca toti cei caree se pricep in programare, algoritmi si restul de mici au inceput sa invete, eu am deja 16 ani si plus ca nu sunt la un liceu cu profil mate/info.Credeti ca as putea sa avansez si sa invat multe despre programare chiar daca nu sunt intr-un liceu cu profil mate/info.Plus ca la mate/info invat pana la urma programare sau depinde. Si credeti ca varsta ar fi alt factor?

6 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Nu vârsta contează ci în primul rând să îți placă ceea ce faci, documenteația, voința și mai ales practica cât de multă. Succes

| hellchild a răspuns:

Normal ca poti invata, nu conteaza ce varsta ai atata timp cat iti place.
P.S.:Inveti mai bine acasa decat la scoala, deoarece la scoala mai imparti calculatorul cu colegu', profesori plictisiti si de astea.

| Naiky3Run4 explică (pentru hellchild):

Intr-un fel da, dar totusi eu zic ca te ajuta mult ca esti intr-un profil ca mate info.

| CataC a răspuns (pentru Naiky3Run4):

Salut
Depind doar te tine cat timp pot sa aloci si t esti dispus sa progrezi. Informatie si documentatie gasesti online cata vrei, nu e asta o probelma.
Referitor la liceu de mate info, da, ajuta, dar nu neaparat prin prisma orelor suplimentare de informatica, care pot fi compensate.
Parerea mea (eu am absolvit mate'info) e ca te ejuta in primul rand prin faptul ca ai colegi/prieteni cu aceeasi pasiune, informatica, si poti progresa mai usor asa. Devine plictisitor la un moemnt dat sa programezi de unul singur.
Bafta

| fyrelord a răspuns:

Frate imi dai id tau? si eu am 15 ani si is foarte pasionat de programare si am cateva intrebari, mersi mult.

| GGL a răspuns:

Da-mi id-ul tau si vorbim