| Cosmin31 a întrebat:

De curand am primit o unitate centrala putin mai veche de la o persoana la care am lucrat.
Problema este ca hardul este parolat si nu-l pot accesa fara parola.
Nici nu mai am ocazie sa iau legatura din nou cu acea persoana, este plecata in vacanta timp de 4 saptamani.

Cum pot face sa reformatez hardul si sa-i scot parola? Multumesc!

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Cum se formateaza orice hard...

| Decicumzici a răspuns:

Parola hard? serios. E parola user! Fa bypas la asta cand boteaza windowsul apasa f8 parca sa intrii in meniul boot unde selectezi safe mode. Dupa ce intri in windows prin safe mode ai 2 optiuni: intri in control panel users scoti parola (probabil no sa mearga) si a doua optiune din registrii scoti parola. Cauta pe net cum se scoata parola user prin registrii si safe mode.