| xDavidx a întrebat:

Pentru inceput pot spune ca ma pricep in domeniul calculatoarelor... Dar am intalnit o problema : De curand am primit o unitate centrala Medion MT7, cu windows original... Dar problema este ca nu merge internetu', dupa cateva verificari si nedumeriri daca este problema hardware sau software, mi-am dat seama ca lipseate placa de retea. Am pus o placa de retea de la un pc mai vechi, tot nu merge, am pus placa pe pc-ul contemporan, merge, (am 3unitati centrale). Dupa m-am gandit ca ii problema software,gen, dar am acelasi windows pe ambele unitati,asta pr care o folosesc si asta noua, da problemaeste ca pe asta noua nu apar drivere iar pe asta mai veche, apar fara nici o problema. Am achimbat placile de retea intre ele, nu mai siu cate am facut,si inca nu am habar cum sa rezolv problema. Veniti va rog cu idei, propuneri, intrebari...

2 răspunsuri:
| Şaptepăcate a răspuns:

Cand e bagata placa de retea iti arata in device manager? daca nu are driver arata semnul exclamarii in dreptul ei

| xDavidx explică (pentru Şaptepăcate):

Inainte bagam mai multe placi dar in pci2, si nu imi aparea doar1394 net adapters. acum am bagat o placa in pci1 si mi s.a instalat automat driverul acelei placi. si mi-a aparut local area, inainte nu aparea. dar tot nu meege,. in coltul din dreapta arata, a network cable is unplugged. o sa incerc sa instalez un alt windows, pana atunci mai astept sfaturi.