| mary2020 a întrebat:

De curand mi-am luat un Asus mai ieftin.
Merge destul de bine insa am observat o problema destul de enervanta,videoclipurile si de pe youtube si din alte parti imi merg greu, sacadat, atunci cand dau 720 sau 1080 p.
Am instalat o extensie la google chrome :h264ify,si problema s-a ameliorat,pot sa vad videoclipurile full hd pe youtube,insa daca intru pe alte site-uri sa vad un video merge tot greu.
Am incercat si pe internet explorer,e o mica diferenta, adica merge putin mai bine, dar tot e aiurea.
Am instalat Adobe ..am incercat sa fac update si placa video, insa nu am putut,(zice ca trebuie de la producator ), driverul e din 2014.
Pe laptop am urmatoarele:
dual core de 2, 16
4 gb ram
64 de mb placa video, dar mai scrie ca am placa totala de 1700 si cv;
windows 8.1 original.
64 biti

Vreau sa precizez ca facut un test pe un pc, cu procesor de 2, 7 dual core, 3 gb ram, 256 placa video si l-am proiectat pe un tv cu diagonala de 61 de cm, rezolutie full hd, si totul se misca perfect+ca are windows 10.

Deci cred ca problema nu este de la laptop care are placa mica sau altceva.

Cine ma ajuta sa-l fac primeste funda automat!

Răspuns Câştigător
| AdrenalinTm a răspuns:

1 placa video e integrata in procesor ea scrie 64 mb dar ea se alimenteaza de la memoria ram.
2fai un update la cipset (placa de baza), in ce sens merge greu? se incarca greu sau nu poate sa redea Hd? merge sacadat?
3ai observat ca la youtube sau facut modificari? sterge memoria chache, temporary files si incearca din nou si adauga si ADBlock plus (extensie crome internet explor) sa blocheze reclamele
4 sau cauta driver booster 2 pe net si iti face el update la tot ce ai nevoie in pc, si daca vrei iti dau si licente key pentru program
daca mai imi vin ideii te anuntlaughing

| mary2020 explică (pentru AdrenalinTm):

Am facut cam tot ce ai zis, in plus am mai reinstalat odata Adobe readerul si acum merge perfect la full hd pe orice site, dar inca e o mica problema,
imi merge bine atunci cand e full screen, dar daca e lasat pe o vizualizare mai mica (medie)imi merge cam intrerupt.
Ai avea idee de la ce poate fi?
Ma gandesc ca daca pe full screen merge perfect, trebuie sa mearga si pe modul de vizualizare mediu sau mai mic.

| AdrenalinTm a răspuns (pentru mary2020):

Vezi si daca se incalzeste foarte tare cauta un program ce vede temperaturile rocesorului si vezi daca se incalzeste,il desfaci mai stergi praful de prin el,cauta pe net cfoss (e cu plata dar pe file,l, i, st, sau thef, i, le il gasesti moca) si pune la prioritate hight streem=mul

| AdrenalinTm a răspuns (pentru AdrenalinTm):

Si pentru internet explorer uite aici o unealta windows care se lauda ca repara eroarea asta
http://go.microsoft.com/? linkid=9708414
daca problema persista (ai rezolvato pe moment daca inca se blocheaza pe o vizualizare mai mica ) problema o sa reapara te uiti in browserul tau si sterge extensiile, add-onurile, si lasa doar ce ai nevoie toolbarurile (cel mai inutil lucru instalat vreo data :)) )

7 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Problema este chiar de la laptop si in special placa video!

| CPAElites a răspuns:

YouTube a trecut pe HTML5 deci prastia ta de laptop nu suporta...SI Adoble flash player a murit!

| mary2020 explică (pentru CPAElites):

Am dat pe youtube la html5 si zice ca e folosit la nevoie, deci merge html 5

| CPAElites a răspuns (pentru mary2020):

Merge dar nu iti suporta prastia ta de procesor!