| Maj3stic a întrebat:

Salutare doresc sa achizitionez un laptot insa are bateria incorporata....si din cate am observat toate generatiile noi sunt asa.Se merita sa il cumpar? Daca se duce bateria merge schimbata sau scoasa?

2 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

Bineinteles ca merge schimbata...service-ul prevede acest lucru.

| Roxin a răspuns:

Salutare!

In principiu, bateria nu poate fi scoasa sau inlocuita. In principiu...
Insa sunt concepute pentru o durata mare de viata, deci nu iti face griji. Eu personal am de un an un laptop cu baterie integrata si inca ma tine 3 ore folosind-ul.
In final, orice baterie are o durata de viata limitata, la fel si piesele unui laptop. Peste 3-4 ani cel mult o sa iti cumperi altul.

Seara buna!