| Lupu_Lucian_1997 a întrebat:

E prima data cand Pun intrebare pe TPU...
As vrea sa-mi spuneti va rog, de ce atunci cand incerc sa instalez windowsul isi da restart..Am inteles ca din cauza hardului, dar eu nu cred ca e din cauza lui...Am uitat sa specific ca e Computer!
Va rog dati-mi nisite sfaturi utile -Dau Funda!

Răspuns Câştigător
| itsoft a răspuns:

Scoate bateria de bios las-o 10 minute o pui la loc. si treci la instalarea windowsului. sau verifica cablu de transfer de date la hdd sa fie bine mufat. scoate-l in cel mai rau cauz si pune-l in alta pe placa de baza

9 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Memoria!

| halogen001 a răspuns:

Depinde ce configuratie are, ce windows e - poate ar merge o resetare sau configurare bios.

| MskDesign a răspuns:

Ar putea fi imaginea iso folosita sau o hdd-ul.Incearca alta imagine iso/dvd cu windows care esti sigur ca functioneaza 100%.

| Lupu_Lucian_1997 explică (pentru MskDesign):

Am incercat miai multe windows-uri dar la fel Nu e de la windows. Si nici dvd-romlul Care sunt cele mai dese Probleme in cazul asta!
Porneste instalarea iar in timpul ei, Poc restart...Nu are un moment anume depine cate odata la inceput cate odata la jumatate!

| Lupu_Lucian_1997 explică (pentru itsoft):

Multumesc Am sa vad Va trimit daca reusesc! Ar mai fii vreo cauza?

| itsoft a răspuns (pentru Lupu_Lucian_1997):

Scoate bateria de bios las-o 10 minute o pui la loc. si treci la instalarea windowsului. sau verifica cablu de transfer de date la hdd sa fie bine mufat. scoate-l in cel mai rau cauz si pune-l in alta pe placa de baza

| MskDesign a răspuns:

Incearca si cu un alt hdd, daca ai de unde.

| MskDesign a răspuns (pentru MskDesign):

Schimba si pasta la procesor, daca ai spus ca nu are un moment anume cand isi da restart. Poate se supraincalzeste si din aceasta cauza intra in tilt si-si da restart.

| Lupu_Lucian_1997 explică (pentru MskDesign):

Sa rezolvat Multumesc Tuturor. Era Surasa

| Lupu_Lucian_1997 explică:

Am incercat Mai multe windowsuri.Xp, 7
Dar la fel... Porneste instalarea si ..In timpul instalrai Poc! Restart...:o Care pot fii cele mai dese probleme?