| DenisCom a întrebat:

Salutare,
Folositi cumva furnizori de internet prin satelit sau retea gsm? As vrea cat mai multe informatii despre asta. Spre exemplu: Viteza este constanta? Ce pachet utilizati pentru consum moderat. Multumesc!

3 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

E relativ decent pentru browsing. Jocuri nu.
Daca nu este altceva disponibil, asta este. Treci pe satelit, dar ar trebui sa o iei ca ultima solutie.

| Zuzu1991 a răspuns:

Nu stiu de unde ai venit ci ideea de satelit, dar eu personal nu am auzit pe nimeni sa foloseasca asa ceva, avantajul major al conexiunii prin satelit e ca merge oriunde la suprafata pamantului (in mijlocul desertului, in varful Everestului, etc.) insa dezavantajul e ca e oribil de scumpa

iar pe gsm nu imi dau seama cum de nu ai ajuns sa vezi asa ceva, nu mai exista abonamente sau cartele pre-platite care sa nu contina si internet, de ani buni

| mastadont a răspuns:

Folosesc internet de la digi, prin fibră. Am pachetul de bază, 150 mb/s cred că are și sunt mulțumit de el.