| NICU2033 a întrebat:

SALUTARE.
I-mi merge sacadat calculatorul, atunci cand vad un film sau ascult ceva la winamp si se aude in boxe asa ca o "distorsionare de sunet "; i-am reinstalat driverul audio, dar tot asa, de la ce sa fie? sa fie placa video, driverul ei, sa-l schimb; asta inca n-am facut-o. va rog un pic de ajutor, daca se poate big grin

4 răspunsuri:
| florin1979 a răspuns:

Incearca sa copii un folder de marime medie dintr-o partitie in cealalta a harfdului tau! daca se copie foarte greu, poate fi si o problema de hard! fa o reinstalare a driverului video, driver ce il gasesti pe situl oficial al producatorului(amd sau nVIDIA) si vezi cum se comporta!

| Mickulash a răspuns:

Defragmenteaza-l. Si winamp-ul si playerele de video consuma ceva resurse din procesor iar daca este fragmentat hardul nu poate rula bine.

| Morenna10 a răspuns:

Probabil ai praf in interiorul unitatii.Asta e cea mai frecventa problema la calculatoarebig grin

| crossfires a răspuns:

Ai dreptate, s-ar putea sa fie problema cu placa video dar si audio ai grija daca mufa e bagata bine sau boxele au vreau fir ne bagat bine