Întrebare recomandată | DaTsIk a întrebat:

Salutare, ieri PC ul a dat o eroare "your PC run into a problem and needs to restart, we re just collecting some error info, and than we'll restart for you"
Din cate am vazut pe YouTube trebuie sa-i dau factory reset la PC...este vreo altă soluție? Daca nu este cum as putea sa nu-mi pierd datele importante de pe PC?

7 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Daca a a dat eroarea dar acum merge normal nu ai de ce sa ii faci reset

| DaTsIk explică (pentru Wr3nch):

Pai da dar a venit de vreo 2 ori așa la 10 min și de atunci n-am mai primit dar am primit o azi din. Nou când mă jucam forza Horizon

| Cozmea022004 a răspuns:

Daca se repeta, e clar ca e ceva inneregula si ar trebui sa iti transferi datele cumva si sa il resetezi

| colosseum1337 a răspuns:

Salut, nu ai de ce sa ii dai factory reset la PC doar daca aceasta eroare intervine din data ce pornesti PC-ul. Daca aceasta problema intervine rar/in timp ce PC-ul ruleaza nu ar trebui sa te ingrijorezi.

| AndreiRobert312 a răspuns:

Probleme de genul asta apar de la drivere incompatibile. Incearca sa faci update la drivele de placa video, placa de retea, chipset, placa de sunet, etc

| sveduneac a răspuns:

Nu este necesara resetarea in nici un caz! Aduti aminte ce program rulai pe PC la acel moment. Dacă știi încearcă să îl eviți. Încearcă să curați placa video, atât SSDurile cât și procesorul

| DaTsIk explică (pentru sveduneac):

Prima oara când a apărut transferam prin ftp jocuri pe ps4 dar era un fișier de la mortal kombat 11 parcă și cred că era vulnerabil l-am șters oricum dar tot a mai apărut și după ce mă jucam forza a apărut iarăși dar de ieri de când ma jucam nu a mai apărut, sper sa numai apară