| Sebyy23 a întrebat:

Salutare,imi puteti spune din ce cauza apare aceasta eroare de fiecare data cand deschid calculatorul este un fisier tip notepad numit desktop.ini si in el scrie:
[. ShellClassInfo]
LocalizedResourceName=@%SystemRoot%\system32\shell32.dll ,-21787

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Că e Windows contrafăcut probabil şi din câte mi-ai descris aici nu pare a fi eroare ci un fişier ce se deschide o dată cu windows.Acel fişier descktop.ini este un fişier de configurare ce ţine minte setările iconiţelor de pe desktop şi probabil a fost setat să pornească o dată cu Windows.Vezi setările din msconfig.exe şi dacă apare acolo debifează-l şi salvează setările precum şi în start/startup şi vezi dacă este pus acolo. Dacă este acolo şterge-l de acolo.Succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca instalezi CCleaner, din tools-start, poti debifa si dezactiva fisierul dekstop.ini care se executa la start.

| McBoy a răspuns:

Ai virusi in "system32" da o formatare la pc si se va rezolva. Funda?