| oktall a întrebat:

Intampin si eu probleme la calculator, problema este urmatoarea ca uneori merge greu, incarca windows'ul greu. Mentionez ca este un pc performant, nu am facut overlocking deloc, cu temperaturile stau foarte bine, am incercat sa instalez windows 7 si pac ca sa vezi se misca foarte greu instalarea. O data a durat o ora, de obicei in 15-20 de. minute era gata.

6 răspunsuri:
| VladGH a răspuns:

Spune care sunt informatiile tehnice ale componentelor din calculatorul tau. Ce Windows folosesti?

| sparky34 a răspuns:

Probabil ai virusi si necesita o reinstalare a windowsului.

| oktall explică (pentru sparky34):

L-am reinstalat, degeaba

| Perfect1T a răspuns:

Heh,performant? Serios? Daca ai 2 GB Ram si AMD Athlon 4200+ nu inseamna ca e performant!

| oktall explică (pentru Perfect1T):

Mhm. 4 gb ram hyper x, procesor amd dual core 3, 2 ghz, placa video amd 6570 hd, 2 hdd 250 gb, 1 ssd de 80 gb happy

| Perfect1T a răspuns (pentru oktall):

Nu e foarte performant, desi memoria ram ma incanta, nu doar ca sunt 4 gb, dar sunt hyper x, procesorul e cat de cat ok, dar tot nu depaseste un Intel celeron g530 dual-core 2. 4ghz, iar asta se dovedeste prin faptul ca Intel au altfel de procedura pentru creearea unui nucleu si procesor, placa video foarte buna, iar hard si restul bune.Iti poreste performanta acel SSD. happy