| SebyOp a întrebat:

Salutare, mi-am cumparat un laptop si sunt nevoit sa imi fac hotspot de pe telefon (iphone 13) pentru a avea internet pe el. Toate bune si frumoase pana mi-am dat update la driverele placii video. De atunci imi scrie doar "unable to connect to this network" desi pe alt laptop imi merge. Am incercat sa dau drive-ul de internet in spate dar nu s-a modificat nimic acolo, i-am dat si uninstall, am facut efectiv o gramada de chestii dar tot "unable to connect to this network" imi da. Ce pot face deoarece am facut tot ce am vazut pe Youtube dar nu merge nimic.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

De cele mai multe ori, la anumite parti harware, nu este bine sa faci update ci sa folosesti driver-ul original. Poate fi si alta solutii dar pe nevazute e cam greu sa-ti explic. Pentru a folosi driver-ul original, pentru ca vad ca nu te pricepi sa cureti Windows-ul, ar fi bine sa reinstalezi Windows. Daca crezi ca te descurci citeste pe aici: https://www.digitalcitizen.ro/sterge-complet-driverele-proaste-windows/

| doctorandus a răspuns:

Iti dai seama ca driverul de placa video n-are nicio legatura cu reteaua WiFi (asta daca nu era virusat).

| SebyOp explică (pentru doctorandus):

Da dar am zis sa mentionez asta imi merge sa ma conectez pe alt telefon dar nu pe al meu dar al meu merge la un alt laptop