| IonutMH a întrebat:

Salutare prieteni.Am si eu nevoie de putin ajutor.Pe scurt am un tv tuner videomate compro m330f,am conectat receiverul la tv tuner cu o mufa scart care vine de la receiver si la tv tuner cu mufa video care o are.Problema este ca nu gaseste canale, sau conectarea pe care am facut-o nu se poate face.Va rog sa imi spuneti tot ce trebuie facut si ce nu am facut bine, pentru ca alta conectare nu pot face intre receiver si tuner, ca tunerul are doar intrare s-video.Astept sfaturi si opinii

Răspuns Câştigător
| nutepriveste21 a răspuns:

Mai intai asigurate ca ai instalat driverele respectivului tv tuner. Daca ai conectat receiverul prin mufa scart-rca atunci nu este nevoie sa cauti canalele din meniul tv-tunerului ci doar il treci pe acesta pe composite sau s-video si schimbarea de canale se face din receiver. Cautarea de canale din tv -tuner se face atunci cand conectezi la acesta o mufa ce vine de la o antena terestra sau de la cablul tv analogic disponibil in localitatea ta.

| IonutMH explică (pentru nutepriveste21):

Acum merge totul ok, dar se vede alt negru si imaginea bruiaza... vreo idee?

1 răspuns: