| Lucian_Ciuchi_1991 a întrebat:

Salutare prieteni am și eu o problema am o camera bessky be-ipdb200a care se conectează la router prin cablu. Bun am făcut asta am alimentat camera am conectat-o la router. In teorie ar trebui să mă pot conecta pe adresa de IP. Acum faza e că nu reușesc acest lucru. Incerc să mă conectez pe ea din browser și nu merge. Are cineva idei ce as putea folosi că sa meargă? Nu știu sigur dacă am pus întrebarea unde trebuie.

2 răspunsuri:
| ziftode a răspuns:

Cum ai connectat-o la router? prin cablu fizic?
camera e noua, nu a mai fost folosita, si chiar daca e noua, ai resetat-o?
nu are un software propriu care sa o gaseasca indiferent ce ip are?

daca a fost folosita inainte si are un ip static, nu ai cum sa o gasesti, in teorie dupa reset o sa primeasca ip dinamic de la router, si apoi software-ul lui propriu sa o gaseasca, insa in orice caz:

AI CITIT MANUALUL?!? tongue

| DOOOPX a răspuns:

Pentru asta este devina routerul.