| strangesura a întrebat:

Salutare,recent mi s-a ars placa video(Nvidia gf 8600GT) si am schimbat-o cu un ATI radeon HD5450.Totusi,de cand il niciun joc nu imi mai merge cum trebuie.Bine,stiu ca 5450 nu este cea mai tare placa video, dar cum sa imi lagheze pe ETS2 cu totul la minim, raport marime 50% si 1024x768 rezolutie? Aceasta problema nu este permanenta,insa rar se intampla sa imi functioneze cum trebuie,dar cand merge normal, merge perfect si pe High, aproape pe ultra.Ce este de facut?

5 răspunsuri:
| robytoby a răspuns:

Placile video ATI au probleme, am avut si eu un calculator cu placa video ATI si a trebuit sa-l schimb, din cauza asta.

| xBro a răspuns (pentru robytoby):

Tu nu te baga daca nu stii, mai bine taci

| robytoby a răspuns (pentru xBro):

Bine sefu...

| robytoby a răspuns:

Instaleaza un driver mai vechi.

| xBro a răspuns:

Frate, poate n-ai toate driverele instalate si updateurile, poftim driverele : http://www.driveridentifier.com/, descarci driver indentifier [ iti cauta driverele pentru placa video care n-au fost instalate ], iti va da site sa le descarci si sa le instalezi, dupa intra in start / all programs / Windows Update si fa-ti toate updateurile [ si apropo nu te lua dupa toti prostii care n-au ce face la pc si zic ca ATI e placa video proasta sau mai stiu eu ce, bineinteles ca nici ATI nu o fii de cea mai buna calitate dar merge pentru un pc normal ], Deci ti-am spus ce trebuie sa faci, BAFTA!