| swaghaha a întrebat:

Stie cineva cu ce program pot sa deschid/instalez fisiere.xap pe un Htc Touch HD cu sistem de operare Windows Mobile 6.1? Mentionez ca atunci cand dau click pe o astfel de aplicatie, apare o eroare care suna cam asa: "There is no application associated with "numele aplicatiei:. Run the application first, then open this file from within the application." Stie cineva sa ma lamureasca si pe mine cum instalez o applicatie in format.xap? multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Unde se afla fisierul in telefon? In ce locatie?
Daca il instalezi din memoria telefonului -> nu merge deschis.
Trebuie descarcat pe cardul SD din telefon si de acolo merge instalat. Deasemeni vezi daca aplicatia este compatibila cu versiunea de windows care o ai. Se poate sa fi descarcat un joc pentru windows phone version 7 sau 8 si in cazul asta nu poti instala aplicatia.

1 răspuns:
| horia2012 a răspuns:

- Nu ai ce sa cauti cu asa ceva pe telefon.
- Fisierele.xap se folosesc pentru a descrie si instala anumite aplicatii.
- Ele nu se descarca pe telefon, descarci numai aplicatia asociata acestui fisier.
- Fisierele.xap sunt numai pentru acele persoane care fac parte care fac parte din programe de testare a aplicatiei.
- Se instaleaza cu BANI. MULTI
- STERGE FISIERUL.