| Zebastian a întrebat:

Salutare. Stie cineva cum pot lega o imprimanta la 2 calculatoare dar fara sa existe retea intre cele 2 calculatoare? Exista un spliter ceva? Precizez ca nu am nici switch sau router.

4 răspunsuri:
| PaulCCraciun a răspuns:

Din cate stiu si parca am vazut prin magazine ceva mai specializate, exista un fel de tripla ca pentru curent, adica ai o intrare USB si 2 iesiri USB, sau o iesire si 2 intrari, depinde cum il folosesti, ceva in genu asta :http://www.allshops.ro/......63341.jpg. asta presupune ca PC-urile sa nu fie la 30 m distanta intre ele, asta daca nu ai cabluri asa lungi :).

| PaulCCraciun a răspuns:

Sau alt site cu conectori : http://www.conectica.ro/......61777.html

| LikeGreen a răspuns:

Nu se poate

| PaulCCraciun a răspuns (pentru LikeGreen):

Ba se poate. Se poate si fara retea intre calculatoare dar asa ar fi cel mai bine. Merita incercat cu conectori USB cum am zis mai sus. Unu de ala gasesti si pe la 10 lei deci nu ai ce pierde, plus ca nu vad de ce nu ar merge. mufa USB de la imprimanta nu intra in pc ci in acel spliter sa ii zicem, iar din cele 2 iesiri de conectezi la pc-uri. daca nu, eu mai mai vazut ceva idei pe forumuri. dai rapid un search pe goagal si printre primele rezultate erau ceva idei. dar probabil ca tot prin retea ai sa ajungi sa faci, ca asa e si mai sigur.