| RapidFC a întrebat:

Stiu ca pentru multi dintre voi este o chestiune foarte simpla dar,cum eu sunt varza la ce tine de pc-aplicatiile in mod special,vreau sa va intreb: Daca descarc o aplicatie si o transfer pe un dvd, pot sa si o instalez pe acel dvd si sa o folosesc de pe orice alt pc? Adica, cred ca in momentul instalarii se va instala ceva in pc si nu voi putea deschide aplicatia pe alt pc.Sau nu?

10 răspunsuri:
| GreenSky a răspuns:

Poti transfera aplicatia pe un dvd dar pentru a putea fi folosita ea va trebui instalata pe computerul pe care vrei sa o folosesti! NU poti instala o aplicatie pe un dvd!
Bafta!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu va merge, aplicatia cand se instaleaza isi creaza diverse fisiere temporare sau nu prin care isi face o legatura cu sistemul de operare

| RapidFC explică (pentru suntserios):

Ideea e ca vreau sa nu apara fisiere cu acea aplicatie in PC-ul meu!

| horia2012 a răspuns:

Numai aplicatiile portabile le poti instala pe altceva (stick, CD).

| Deea1314 a răspuns:

Nu se instaleaza nimic in pc... big grin
si sa stii ca merge si pe alt pc... laughing
sper ca ai inteles big grin

| suntserios a răspuns (pentru Deea1314):

Ai incercat tu si a mers? bagatori in seama...

| RapidFC explică (pentru Deea1314):

Deci,care dintre voi are dreptate?

| Deea1314 a răspuns (pentru suntserios):

Da am incercat tongue si nu i-am zis cu rautate happy

| Deea1314 a răspuns (pentru RapidFC):

Merge si pe alt pc happy acum pe bunewinking

| suntserios a răspuns (pentru Deea1314):

Ia zi ce ai incercat?