| AlexSFX a întrebat:

Temperatura intre 40-45 grade la o placa video nVIDIA gforce 210 este ok? Nu stiu cam ce temperatura avea inainte, dar am verificat astazi si ajungea pana pe la 47-48, iar dupa ce am desfacut-o si am curatato, am schimbat pasta sa redus cam pe la 40-45. Este bine cum este acum sau pot face cumva sa o racesc mai mult?

Răspuns Câştigător
| RickGrimes a răspuns:

Eu zic ca e ok, dar in caz ca vrei sa o "racesti mai mult" Du-te ia o cana cu apa si dai pe unitate. Bafta acolo, pup :*

| AlexSFX explică (pentru RickGrimes):

In mod clar apa e raspunsul laughing

4 răspunsuri:
| Decicumzici a răspuns:

Wow da ce ai racire pe azot? lol ce mici sunt temperaturile. Mie nici in relanti-p12 nu sta sub 50 grade. Si sarcina-p0 47/48 grade nice. Mie in sarcina sta pe la 70, cu oc 80/85. Bine da ce placa ai tu cum sa se incalzeasca la 16 cudacores si 475mhz pe core clock. =) cand treci de la 16 cores la 2500 cores se simte la temperatura happy

| AlexSFX explică (pentru Decicumzici):

Cam asa e cum spui tu, la 150lei ce performante sa aiba. laughing