| Valentinbaciu2002 a întrebat:

Am achizitionat de curand un " Honor 7 Lite". Acesta a venit cu o folie preinstalata. Intrebarea mea este : folia este din sticla sau plastic? Deoarece vreau sa mi cumpar o folie din sticla pentru o protectie mai mare, dar folia nu se dezlipeste. Craciun fericit!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Folia cu care vine este o folie simpla nici macar nu este folia reala de telefon. E un simplu celofan pus sa protejeze ecranul. Se va desprinde repede in cateva saptamani si vor apare locuri libere cu aer. Asa ca gandeste-te sa-ti iei alta. Sotia mea are una de sticla si protejaza foarte bine. Aia este aiureala ca ingreuneaza aplicatiile. Honor 7 sunt telefoane foarte bune nu din seria "jeguri".

| Valentinbaciu2002 explică (pentru Salontanul):

M-am gandit ca folia e din sticla pentru ca e putin groasa. E nou si vreau sa-l protejez de la inceput, pentru sistemul lui curat inspecial camerele bune. Sunt de acord cu dumneavoastra! Chiar isi merita banii!

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu este bună folia din sticlă deoarece îngreuneaza mult aplicatiile si telefonul nu va functiona bine, lasa l asa cum a venit.

| Valentinbaciu2002 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Eu nu consider asta. Chiar daca ingreuneaza toch-ul, telefonul are "mod manusa" ce il sensibilizeaba. Oricum, multumesc pentru raspunsul dat. kiss

| octav005 a răspuns:

Este posibil sa fie o folie de protectie pentru dispaly.
poti cumpara una compatibila. nu va ingreuna aplicatiile.

| Valentinbaciu2002 explică (pentru octav005):

Folia este mai groasa si am crezut ca e din sticla. Si nu cred ca avea sens (daca era din sticla) sa iau alta din sticla. Multumesc pentru raspun!