| MiXtap20 a întrebat:

Am achizitionat de curand un Samsung Galaxy S Plus i9001 de la un coleg iar dupa 2 zile de folosire am intampinat o problema: am mutat cartela SIM din telefon, in telefonul vechi pentru a-mi lua contactele si cateva melodii de pe card, am pus inapoi cardul si cartela SIM inapoi in telefonul nou, l-am pornit, scrie Samsung, Galaxy S Plus dupa care ramane negru. Butonul de back si meniu raman aprinse dar ecranul ramane negru.Cum as putea sa procedez pentru a rezolva problema? Multumesc!

4 răspunsuri:
| Razvan982013 a răspuns:

Incearca sa pornesti telefonul fara card si cartela... daca tot nu merge inseamna ca a picat softul la telefon si trebuie reinstalat

| MiXtap20 explică:

Am incercat sa il pornesc si fara card si cu card si fara sim si cu SIM si este la fel.

| RinLex a răspuns:

E o problema de la soft si trebuie o resoftare! Du-l la un service specializat daca il faci acasa risti sa-l distrugi daca nu sti sa procedezi!

| MiXtap20 explică (pentru RinLex):

Nu l-am dus la un service de resoftare pentru ca ar dura 2 saptamani pana l-ar rezolva asa ca mi l-am resoftat singur intr-o seara si acum merge bine.