| addyyy123 a întrebat:

Salut! Am o problema. Am un Samsung Galaxy Mini 2 S6500. Mi-am cumparat un MicroSD de 8GB Class 4, acum jumatate de an. A mers totul bine, pana cand, astazi, mi-am scos cardul si l-am pus in telefonul unui coleg. Cand mi l-am pus inapoi in telefonul meu, imi zice ca cartela SD e goala, iar cand il conectez la calculator nici nu pot sa-l formatez. Am restartat telefonul, am scos cardul si l-am pus inapoi, dar degeaba.
Am uitat sa spun, ca pe card aveam vreo 4, 5GB ocupati. Am mai pus si cardul in alte telefoane, dar n-am mai intampinat problema aceasta. Datele mi le recuperez eu, dar cu cardul ce sa fac?

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Si mie mi se mai intamla sa nu citeasca cardul, mai incearca sa-l scoti si sa-l bagi din nou.Pe net scrie ca telefonul asta suporta card de pana la 32GB ar trebui sa mearga, daca nu cumva a luat vreun virus din telefonul prietenului tau...

| addyyy123 explică (pentru Bondarel99):

Eu aveam de gand de mai demult sa-mi un microSD de 16GB, dar am zis ca mai astept. Oare pot sa-i mai fac ceva sau sa-mi iau altu? Am incercat sa-l scot si sa-l pun inapoi, dar degeaba. L-am pus si in alte telefoane si acelasi lucru: imi zice ca e goala si ca trebuie formatata, dar cand vreau s-o formatez imi zice: operatiune nereusita sau ceva de genul, depinde de telefon.

| alexutzu36 a răspuns:

Si eu tot asa am patit