| sMecki1000 a întrebat:

Am facut un powerpoint pe power point online si nu stiu cum sa il salvez. Am o tema la scoala si trebuie sa pun pe stick si dupa aia sa il deschid pe laptop-ul scolii... si cand dau Save As mi se salveaza ca un fisier nu stiu ce... PPTX file.

Răspuns Câştigător
| Nelu62 a răspuns:

Fişierele PPTX sunt Fişiere de date asociate în principal cu Power Point Microsoft Office Open XML Format Presentation (Microsoft Corporation).
http://www.solvusoft.com/ro/file-extensions/file-extension-pptx/