| Serginho10 a întrebat:

AM o mare problema cu calculatorul meu
Mi-am bagat Windows 7 si nu imi merg jocurile
Am facut Update windows si tot ce am stiut si ce am aflat pe net
TOT
si inzadar tot nu merge nimica :@
ajutati-ma va rog
Apropo... am bagat Drivere de Win.7 ( si o mers toate perfect )
Numai jocurile nu merg!
HELP MEE

Răspuns Câştigător
| devo01 a răspuns:

Bagati on board vga; detalii ai pe contract la MB scrii tot enuntu si ii apare il decarci si il insalez si o sati mearga

4 răspunsuri:
| ronin33dan a răspuns:

Daca ai sters numai partitia C unde aveai nainte instalat XP-ul este normal sa nu-ti mai mearga jocurile. Ele au obiceiul sa-si creeze sau chiar sa mai si instaleze unele aplicatii si in C. In concluzie.nu prea mai ai ce face decat sa stergi toate jocurile si sa le instalezi din nou. Daca ai formatat tot hardul si ai instalat acum mai nou pe "curat" cum se spune win7, este posibil ca sa nu mai ai suficiente resurse pentru mai putea juca.

| JuLien a răspuns:

Pai depinde ce jocuri vrei sa joci. daca sunt unele mai vechi incearca cu comaptibility setat pentru windows xp sp3 (pentru asta ii dai click dreatpa pe aplicatie alegi proprieties, compatablity tab) asa ar trebui sa iti mearga aproape orice joc.

| iony_2997 a răspuns:

Baga inapoi clasicul xpwinkingxp este cel mai usor cel mai practic si cel mai rapid windowsbig grinasta este parerea mea

| devo01 a răspuns:

Instaleaza vga si o sati mearga