| EdyJr a întrebat:

Salutare TPU, am o problema cu calculatorul, in timp ce ma joc, la un interval de timp mi se stinge brusc calculatorul, m-am interest si o posibilitate ar fi temperatura unitatii, si am observat ca, procesorul meu cand nu joc nimic are o temperatura de peste 67grade, iar cand ma joc sare la 100-107. stiti vreo rezolvare pentru a-mi scadea temperatura? Multumesc anticipat

5 răspunsuri:
| Radu284 a răspuns:

Eventual cumpara si un cooler mai bun decat cel cu care a venit.

| danutzu96 a răspuns:

CPU Overheat. Supraincazirea procesorului este din cauza uscarii pastei dintre el si radiator. Cumpara o pasta termoconductoare de la un magazin de componente pc si aplica putin pe procesor si pui radiatorul la loc. Vezi sa cureti bine pasta veche de pe radiator si procesor.

| EdyJr explică (pentru danutzu96):

Si cam ce temperatura va avea dupa?

| danutzu96 a răspuns (pentru EdyJr):

Sub 50 de grade cand il folosesti.