| LanGooP a întrebat:

Am o problema cu calculatorul meu.Am o placa video integrata in placa de baza care are 512 mb, dar eu pot sa folosesc doar 256mb deoarece atata imi spune bios-ul ca pot sa pun.De ce oare? Am folosit toate chestiile posibile sa vad daca este chiar acea placa video, si chiar este.MA intreb de ce...

Răspuns Câştigător
| Sufletzelll a răspuns:

Video integrat foloseste si ram (ca memorie video) plus chip-ul inclus se ajunge cam la 512mb (asta daca chiar e de 512mb) asa e si la mine, da.i start apoi run, scrie dxdiag si da.i enter, apasa tab video si vezi acolo cat apare