| maniac5000 a întrebat:

Salutare TPU, am o statie Typhoon si 2 boxe si vreau sa le conectez la pc, si nu stiu cum.Mai jos sunt pozele cu statia si cu intrarile si iesirile pc-ului :
https://www.facebook.com/pages/LAUR/120530004775614?ref= hl

Primele sunt cu PC, celelalte cu statia, cred ca va dati seama! :) FUNDA!

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Unde scrie audio output, conectezi boxele tale.
Iar cu un cablu jack de 3.5mm, conectezi de la pc(casti, unde e mufa de culoare verde, chiar daca cablul e negru) la audio input 1.

| maniac5000 explică (pentru sltlp):

Ms,vad ca asa trebuie, dar la pc nu merge acolo in aia verde, dar daca pun la telefon merge, cred ca trebuie sa selectez din pc daca e speakers, sau ...ca si drive am HD Vdeck, nu stii cumva ce trebuie sa selectez?

| maniac5000 explică (pentru maniac5000):

Se pare ca nu trebuie sa selectez nimic, dar e stricata aia verde din PC, cam cat costa, una, sau trebuie sa o iau cu tot cu placa de baza?

| sltlp a răspuns (pentru maniac5000):

Acea mufa, verifica totusi sa nu fie ceva de la drivere.
Ca da, ori gasesti pe la un service de pc-uri sa o schimbe, ori schimbi cu totul placa de baza, ori cumperi o placa de sunet externa pe usb, ca nu e prea scumpa(ca nu e nevoie de o placa de sunet scumpa totusi, nici sistemul audio nu ar face diferenta). http://bit.ly/1C3rQv0