| SorinELoo7 a întrebat:

Am pe front panel doua mufe: una pentru casti si cealalta pentru microfon. Stiti care este problema de nu functioneaza, cu toate ca am toate cablurile de pe front panel conectate pe placa de baza? Celui care ma ajuta cu raspunsul cel mai clar ii dau funda! Astept raspuns.

3 răspunsuri:
| nutepriveste21 a răspuns:

Daca sunt conectate corect la placa de baza atunci trebuie sa instalezi driverul corect al placii de sunet si nu un driver care apare odata cu instalarea windowsului. Dupa aceia intri in panoul de control al sunetului si configurezi optiunile respectivelor mufe.

| SorinELoo7 explică (pentru nutepriveste21):

Eu instalez driver-ul de pe CD-ul original.

| pinguluk a răspuns:

1. daca ai pe front panel, trebuie sa instalezi driverul pentru casti si microfon
2. pune mai bine in spate la unitate