| Marius_Daniel_1997 a întrebat:

Am si eu o problema.Am mai de mult un hard extern de 500 GB si are si functie de player pentru TV.
Adica de obicei il conectam la TV cu un cablu VGA sau prin USB.
Ieri i-am dat o formatare deoarece nu ma lasa sa mai copiez nimic pe el.Am bagat alte filme pe el dupa formatare.Problema este ca acum cand incerc sa il conectez la TV cu cablul VGA nu imi citeste filmele iar cand il conectez cu USB le citeste dar nu imi da voie sa le dau play.Stie cineva ce ar trebui sa ii fac?

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cum l-ai formatat?

| halogen001 a răspuns:

Daca are in el soft pentru player tv, poate are si formatare in meniu, caz in care ar trebui formatat din meniul lui (cand e conectat la televizor).

Daca nu are formatare in meniu si se formateaza din windows, se poate incerca o formatare in fat32 cu http://www.partitionwizard.com/free-partition-manager.html

Daca a mai fost formatat si a mers bine, atunci ar trebui formatat in acelasi mod. Mai conteaza si formatul filmului. Si filmele trebuie sa fie in formatul care a mers bine pana acum.