| infam0seS a întrebat:

Salutare TPU, am si eu o problema cu laptop-ul.
Am pe el widows 10, totul a mers bine si frumos pana intr-o zi cand nu a mai vrut sa porneasca windows-ul, porneste laptop-ul, imi arata ASUS. si nu continua.
Aveti vreo idee care este problema si cum o pot rezolva?
Am uitat sa mentionez ca am mai avut-o odata si am reinstalat windows, dar nu inteleg dc a reaparut problema.

Răspuns Câştigător
| Alinuta28 a răspuns:

In primul rand uita-te daca a ramas un stick usb bagat. E posibil sa il citeasca pe el ca si windows si de asta. Daca nu, e probabil sa fi prins un virus si de asta sa nu iti dea voie, iar asta ar insemna sa iti reinstalezi windows-ul. Plus de asta nu lasa w.10 sa isi faca reactualizari prea multe ca iti va face figuri in continuare. Ar trebui sa mergi la cineva sa vada clar

| infam0seS explică (pentru Alinuta28):

De avut nu are nimic in el de pe care sa incerce vreo schema, iar de reinstalat am mai facut-o odata si tot a aparut problema, o sa incerc sa il reinstalez iar si daca se repeta problema, o sa-l duc la un specialist, multumesc.

3 răspunsuri:
| flixbuster a răspuns:

Ai uitat cumva un stick USB sau un CD/DVD prin laptop si e pus sa porneasca mai intai de pe USB sau CD/DVD (inainte de HDD) din BIOS/UEFI?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din pacate, cred ca va trebui sa-ti reinstalezi windowsul din nou. Daca e cumparat, fa-i toate updateurile, indiferent de cat ii ia. Daca continua sa faca aceeasi problema, se poate sa ai hard-ul stricat.