| qRazvII a întrebat:

Am si eu o problema cu pc`ul, mai bine spus cu placa video se supraincalzeste si se restarteaza pc, vreau sa precizez ca am reinstalat windows`u, inainte nu imi facea asa.

5 răspunsuri:
| RaduTN a răspuns:

Curata calculatorul de praf, ia fiecare piesa in parte si curat-o. Si daca te pricepi incearca sa faci un Wire Management, sa poata respira calculatorul foarte bine.

| Vanqu1sh a răspuns:

De unde stii ca este placa video? Poate sa fie si procesorul sau sursa. Curata si tu piesele, dar fii foarte atent sa nu strici ceva, desi nu pare sunt foarte sensibile.

| qRazvII explică (pentru Vanqu1sh):

Pai se incalzeste foarte tare nu poti tine degetul pe ea nici o secunda...

| Vanqu1sh a răspuns (pentru qRazvII):

Pai te'ai uitat la ventilatorul dupa placa video sa vezi daca merge?

| qRazvII explică (pentru Vanqu1sh):

Nu are ventilator, placa video este : Ati Radeon HD 2600 Pro