| anonim_4396 a întrebat:

Am un PC cu urmatoarele caracteristici:
- 1.24 GB RAM
- Procesor : Intel(R) Pentium 4 Dual Core 2.4 GHz
- Placa Video ATI Radeon Saphire 1950x Pro 512 MB
- Hard Disk 350 GB *mentionez ca este nou*
- Sursa noua 230V; 450W

Mi-a mers foarte bine pana acum 2 saptamani, de atunci ma tot chinui cu el, merge foarte greu, etc.
Mi-am reinstalat windowsul si tot merge greu.
Pana si cand incerc sa ma joc Counter Strike 1.6 merge greu.
Ce imi recomandati sa fac? (ca sa mearga mai bine)
Nu vreau raspunsuri de genul : du-l la reparat sau cumpara altul nou.

Care credeti ca este problema? (virusi nu am deoarece abia mi-am reinstalat windowsul)

Stima! Multumiri anticipate!

Răspuns Câştigător
| Eclipse a răspuns:

Mai cumpara o placuta de 2 Gb ram, vezi sa fie de aceeasi frecventa cu placuta ta. Cu 1 gb ram nu prea poti face mare lucru in zilele de azi, mai ales pe pc. Mai este inca ceva, vezi daca ai instalat driver-ul placii video corect, si daca este driver-ul corect.

3 răspunsuri:
| miTzuliK93 a răspuns:

1. Incearca sa-l cureti putin de praf. La unitate ma refer.
2. Ai cam putini RAMi. Mai procura-ti macar o placuta de RAM de 1 GB, cel putin.

Bine, acum depinde si ce windows ti-ai pus. PC-ul tau e cam de setarile minime unui W7 din punctul de vedere al RAM-ilor si placa video. Te poti convinge dand o geana pe aici: http://windows.microsoft.com/en-us/windows7/products/system-requirements.

| anonim_4396 explică (pentru miTzuliK93):

Am Windows XP SP3.
L-am curatat de praf, i-am scos toate prostiile si le-am bagat din nou calumea..tot merge greu.

| K0sti a răspuns (pentru anonim_4396):

Memorie putina pentru jocuri! Inca 1 GB si ar fi ok!

| Eclipse a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai cumpara o placuta de 2 Gb ram, vezi sa fie de aceeasi frecventa cu placuta ta. Cu 1 gb ram nu prea poti face mare lucru in zilele de azi, mai ales pe pc. Mai este inca ceva, vezi daca ai instalat driver-ul placii video corect, si daca este driver-ul corect.