| Dragosm19 a întrebat:

Salutare TPU
Am un tv/monitor led LG 28tn515s si nu pornește. I am băgat cablul de alimentare, am apăsat pe butonu lui si ii clipește led-ul continuu si atat.
Am înțeles ca tv urile LG au ceva condensatori care se umfla. Pot sa fie aia problema?

1 răspuns:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sunt defecte invertoarele nu doar condensatorii, de obicei in aceste televizoare schimbi toata placa numai stai ca la alea pe tub sa schimbi condensatorii, aici este greu in televizoarele led lcd sa schimbi piesă cu piesa deoarece cablajele sunt sensibile si pistoalele de lipit exfoliaza placa o distruge, alea se schimba cu letcon special cu aer cald.