| anonim_4396 a întrebat:

As dori sa stiu parerea voastra, in legatura cu un calculator. As dori sa-l cumpar pe piese: Procesor AMD FX X6 6300, 3500MHz, 14MB, socket AM3+; Placa video MSI nVidia GeForce GT630, 4096MB, GDDR3, 128bit, DVI, HDMI, PCI-E; Placa de baza MSI 890FXA-GD65, socket AM3; Memorie Kingston 8GB, DDR3, 1600MHz, Non-ECC CL10 DIMM HyperX Blu; Cooler procesor Cooler Master Vortex 211Q; HDD Seagate Barracuda 2TB, 7200RPM, 64MB, SATA3, ST2000DM001. Cam astea ar fi componentele toate adunate la un pret de 2064 de lei (cu tot cu carcasa deci in jur de 1964 lei). As dori sa stiu parerea voastra in functie de calitate/pret; performanta etc.

3 răspunsuri:
| Maj3stic89 a răspuns:

Da este o configuratie buna doar ca placa video trage totul in jos degeaba are 4gb pentru ca nu conteaza foarte mult, placa care iti dau exemplu e mult peste a ta http://www.emag.ro/......EQ1FKBBBM/

| Xaphanys a răspuns (pentru Maj3stic89):

Mersi pentru sugestie am vazut si oferta asta happy. Am cautat o configuratie cat mai buna. Sper sa-l iau in vara >big grin

| ily10 a răspuns:

E buna configuratia si pretul e ok

| snAke3 a răspuns:

E bun pc-u dar daca ai unu deja ai puteam cumpara tu o placa video si rami asta e tot ce conteaza la pc aa si harddisk am uitat te costa mai putin.Succes.