| Dony20 a întrebat:

Astazi am cumparat un Laptop de la un coleg de clasa care are pe el windows xp!
Windowsul merge foarte bine dar problema este ca nu stiu cum sa schimb "Numele" cand zic Nume nu ma refer la numele de utilizator sau numele de administrator! Astea le-am schimbat eu! Faza e ca nu pot schimba numele la folderul de administrator! Cand deschid pc imi zice numele colegului meu in loc de numele meu! si la "Proprietati System imi zice la inregistrat la "George" sub key! Nush cum sa modifi cand deschid pc sa imi zica numele meu! De fapt sa apara numele meu peste tot nu ma refer la numele de utilizator sau la cel de la computer!
Va rog sa ma ajutati cat mai repede!
Poate e ceva de la run-cmd sa pot modifica nu stiu!
Cine imi da cel mai repede cel mai bun raspuns are fundita!
Id: danstanciu96@yahoo.com!
Ma puteti cauta ca poate nu reusesc!

Răspuns Câştigător
| Zartbitter a răspuns:

Nu poți face asta. Dar există un truc. Du-te în Control Panel la Users, fă-ți un user nou, pentru tine, ca Administrator și după ce ți-ai făcut toate setările, șterge userul vechi.

| Dony20 explică (pentru Zartbitter):

Asta am sa fac cred ca este singura solutie!

4 răspunsuri:
| Hirom a răspuns:

Prietene dai start si unde apare acolo george apesi acolo si trebuie sa-ti apara ceva cu parola cu poza si chesti din astea si dai acolo cauti si tu acolo numele il stergi si il bagi pe al tau si dai ok
FUNDA?winking

| Dony20 explică:

Am spus ca nu doresc sa schimb numele de utilizator sau numele computerului!

| Simona456 a răspuns:

Dai clik ->start -> unde scrie numele george sau ce scrie la tine dupa -> ti-s-a deschis o fereastra si ai mai multe linkuri dai la change name (schimba numele)