| DeyCj a întrebat:

Care din voi ați folosit sau folosiți routerul Huawei B525.
Intenționez să-l folosesc pe net Fiberlik 300 de la RDS, iar ca backup să folosesc netul 4G de la Telekom, și eram curios dacă gâtuie rețeaua pe cablu sau nu.
Mulțumesc anticipat

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

și eram curios dacă gâtuie rețeaua pe cablu sau nu.
poftim?

| DeyCj explică (pentru RAY):

Da, adică dacă de exemplu ai net de 300 mb/sec cum se descurcă cu limitarea vitezei upload/download, în sensul că sunt routere care limitează donload-ul din de exemplu 300 Mb/sec la 150-200, și upload-ul la fel. Chestia asta se întâmplă mai 60% din routerele de pe piață.Cum pe mine mă interesează cum se comportă acest router în cazul ăsta, am adresat acestă întrebare mai mult celor ce au folosit/dețin acest model de router, și anul net 4G și pe cablu.

| RAY a răspuns (pentru DeyCj):

Dar sa stii ca nu ai nevoie de mare viteza in caz ca nu descarci, eu unul acum cateva zile am stat pe 4g si pe TPU, Youtube, Facebook si a fost ok, cei drept cam se manca multa gb

| iwefgOficiall a răspuns:

Salut de ce nu faci comanda pe chirie 5 lei pe zi la un ruter pe 5 ghz gigabyte acesta o sa gatuie pe wifi netul.

| DeyCj explică (pentru iwefgOficiall):

Pentru că momentan am net 4g d nelimitat de la Telekom, și o să am și net fiberlink 300 Mb/sec de la Erdeesh