| moldoveancacrazy a întrebat:

Salutare TPU
de ceva timp (1 an) am devenit foarte pasionata de fotografie (mai exact sa fac poze artistice in natura cu telefonul, acestea iesind foarte faine, mi s-a zis ca as putea sa imi achizitionez un aparat decent, dar bun ). imi poate da si mie cineva o sugestie? aveti vreo idee de aparat cu care as putea face poze in natura, peisaje? multumesc

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îți recomand Huawei P10 (atenție, varianta cu dual camera, a nu se confunda cu LITE).
Este de excepție!

| Iunix a răspuns:

Eu fac poze cu telefonul, cameră de 12 MP rezoluție 4:3 și 9, 6 MP rezoluție 16:9. Și zic eu că ies destul de bine.

| moldoveancacrazy explică (pentru Iunix):

Ce telefon?

| Iunix a răspuns (pentru moldoveancacrazy):

J5 2015. Dacă vrei îți arăt câteva poze. Am unele cu peisaje de pe un râu şi alte cu insecte mai interesante ( călugărițe, libelule etc. ). Adică na, faci cum vrei, un aparat de fotografiat profesional o fii mai bun dar mie mi se pare că şi cu un telefon ce are o cameră bună ies poze calumea şi clare, mai ales dacă şti să focalizezi imagibea. Şi în cazul ăsta un telefon face nai multe decât un aparat foto.

| BububucatorulBubycus a răspuns:

Du-te la un fotograf si te lamureste vezi cu ce scule lucreaza