| DeyCj a întrebat:

Există furnizori de televiziune prin internet de canale românești, în afară de Telekom și Orange, dar care să te lase să folosești 2 dispozitive simultan?

Mulțumesc anticipat.

3 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

EeRDeeSh-ul (Digi) iti permite sa folosesti si... 90 de device-uri
din cauza ca iti aduce televiziune prin cablu, iar cu splitere si amplificatoare poti sa pui cate receptoare vrei

si merge si pe analog SI PE DIGITAL, pentru ca in afara cazului in care vrei receptorul de la ei, poti sa folosesti orice TV mai nou de vreo 5 ani care are DVB-C (receptor de televiziune digitala prin cablu)... incorporat si merg toate... in acelasi timp

bataie de cap e cand vrei sa vezi canale codate cum ar fi HBO sau FilmNow, la care iti trebuie cartela, care merge si in televizor, DAR trebuie inregistrata la ei si te costa extra pentru fiecare cartela (sau ceva de genul asta... da telefoane pentru oferta exacta)

| DeyCj explică (pentru Bizon95):

Asta știam, dar pe mine ma interesa IPTV, că după ce că locuiesc cu chirie, și clar nu-mi fac abonament Tv, că n-are sens că vorba aia, azi îs aici mâine dincolo... mai locuiesc și într-o zonă în dezvoltare unde nu este infrastructură CATV/fibră optică, încă.

| Bizon95 a răspuns (pentru DeyCj):

Pai, nu ai sanse
ce poti sa faci e sa cauti stream-uri gratis pe net (legale sau nu... oricum sunt streamuri, adica tehnologie DIFERITA de IPTV)
sa te abonezi la Netflix

sau sa iti pui antena de camera