| DeyCj a întrebat:

Salutare TPU
Există posibilitatea de a seta Faceboock Messenger să nu mai fie accesat de persoane străine, în afară de prietenii din listă?
Dacă da, cum se poate face această setare, că eu nu am găsit nicăieri asta nici pe aplicaţie nici pe calculator.

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Atunci, e așa cum ti-am zis mai sus. happy
Ce dorești tu, nu (mai) e posibil, deși înainte se putea. Odată cu noua interfață s-au făcut unele schimbări, s-a renunțat la unele funcții și s-au adăugat altele noi. Considerat un site de socializare, FB a dat acces trimiterilor de mesaje către toți utilizatorii săi, tocmai pentru a-i ajuta să ia legătura unul cu altul, iar in final, lăsând la latitudinea acestoa dacă ii acceptă, ori nu, in viata lor, de aceea mesajele celor din afara listei de prieteni, intră direct, fie la cereri de mesaje, fie la mesaje filtrate.

11 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Oricum, mesajele primite de la necunoscuți intră automat la "cereri de mesaje". Nu le dai accept și gata...
Dacă nu te-ai referit la acest lucru, revino cu alte detalii.

| DeyCj explică (pentru floresdemayo):

Mă refeream la chestia că pe messenger îţi poate scrie oricine indiferent dacă ţi prieten sau nu.
Pe mine mă interesa dacă pot dezactiva sau seta cumva ca să nu mai primesc mesaje pe messenger de la nici o persoană cu excepţia celor din lista de prieteni.

| DeyCj explică (pentru floresdemayo):

Mulţumesc de răspuns. happy.

| floresdemayo a răspuns (pentru DeyCj):

Crăciun frumos!

| DeyCj explică (pentru floresdemayo):

Mulţumesc, la fel.Şi an nou fericit, dacă nu ne mai împiedicăm unu de altul aici pe site happy.

| floresdemayo a răspuns (pentru DeyCj):

N-ai de unde să știi. ))
Las' că in viață, e fain să te împiedici de cine îți place!winking

| floresdemayo a răspuns (pentru DeyCj):

Atunci, e așa cum ti-am zis mai sus. happy
Ce dorești tu, nu (mai) e posibil, deși înainte se putea. Odată cu noua interfață s-au făcut unele schimbări, s-a renunțat la unele funcții și s-au adăugat altele noi. Considerat un site de socializare, FB a dat acces trimiterilor de mesaje către toți utilizatorii săi, tocmai pentru a-i ajuta să ia legătura unul cu altul, iar in final, lăsând la latitudinea acestoa dacă ii acceptă, ori nu, in viata lor, de aceea mesajele celor din afara listei de prieteni, intră direct, fie la cereri de mesaje, fie la mesaje filtrate.

| DeyCj explică (pentru cfrtobias):

Nu, din păcate.Eu întrebam dacă se poate seta messenger-ul ca să nu-ţi mai scrie nimeni în afară de cei din lista de prieteni.

| Mieeez666 a răspuns:

Nici eu n-am gasit, cu toate ca stiu ca era o setare mai demult.
Facebook continua sa fie un c*cat.

| DeyCj explică (pentru Mieeez666):

Aşa este da trebuie făcut privat 100% contul, că aşa vreau.

| Mieeez666 a răspuns (pentru DeyCj):

Optiunea sa-l faci privat inca nu-i valabila in Romania din cate stiu.