| Laurentzyu17 a întrebat:

Imi puteti spune si mie ce s-a ars in urmatorul caz?
Am un calculator mai vechi Pentium 4 si i-am scos cablul de la sursa si l-am bagat din nou. apoi a inceput sa scoata fum! Imi puteti spune daca s-a ars sursa sau placa de baza?
Mentoinez ca nu se aprinde niciun beculet at cand apasa pe butonul de pornire.

Răspuns Câştigător
| Andrei233 a răspuns:

Sigur s-a ars sursa.

| Laurentzyu17 explică (pentru Andrei233):

Asa am zis si eu! Dar am intrebat-o si pe profa mea de info si ea mi-a zis ca cica s-a ars si placa de baza

2 răspunsuri:
| SDC a răspuns:

Cred ca s-a ars doar sursa. daca nu intra curent in pc e normal sa nu se aprinda niciun beculet!