| CheyTack a întrebat:

Salutare TPU, la consola PS3 ca sa poti cumpara de pe Ps Store trebuia sa ai cont in alta tara ( pentru ca noi nu avem PSN) si trebuia sa cumperi niste carduri PSN card. Acuma ca apare PS4 vroiam sa stiu daca se poate cumpara de pe PS Store cu aceleasi carduri sau trebuie carduri special PS4?

2 răspunsuri:
| Petre a răspuns:

Se poate cumpăra cu aceleași carduri valorice preplătite. Desigur, jocurile digitale de PS4 nu le poți juca pe PS3 și nu cred că vor apărea la download list în PS3. Tot cu aceleași carduri îți poți face abonament la Playstation Plus (pentru a te juca online + că îți dă și jocuri gratuite pe ambele platforme și pe PS Vita, dacă ai).

| Jocurioriginale a răspuns:

Salut, daca te intereseaza jocuri ps4 sau ps3 digitale, ai gasit persoana potrivita, vand jocuri economice ps3 ps4 originale digitale!