| Broadband a întrebat:

lamuriti-ma si pe mine. am un amplificator Sony si in spate are mai multe intrari : dat/tape 1, tape 2, cd, tuner, phono.
la ce foloseste fiecare? stiu ca phono e pentru pick up si cd ar veni auxiliar pentru calculator dar celelalte? le-am testat pe toate si nu e diferenta de sunet, adica eu nu percep nimic.
ce fac fiecare?

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Fiecare intrare are un anumit semnal de intrare! De exemplu pentru phono cu doza magnetica, semnalul este foarte slab, iar acea intrare il amplifica. In rest sunetul e la fel, normal. Intrarile alea au treaba cu semnalul de intrare livrat de sculele externe, semnal care difera de la un tuner la phono, sau de la tape la cd. Cam asta e in mare povestea!

| K0sti a răspuns (pentru K0sti):

Mersi! O mica rectificare..."fiecare intrare are un anumit NIVEL de semnal de intrare"!

1 răspuns: