| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am facut un abonament pe 26 martie a.c. la Orange pentru un modem de internet Colibri Happy Night la 10 euro. Dupa 2 luni nu l-am mai platit, am fost suspendat cum era normal, si in loc sa-mi vina 15 ron intarziere la 2 saptamani de la neplata in fiecare luna, de la 434 ron din luna lui iulie 2013 cand eram suspendat...s-a ajuns la 892 ron acum pe 22.11.2013.Am fost sunat de la top factoring si kruk (firme de recuperari) cum e iarasi normal.Eu nu am un loc de munca, nu am nimic pe numele meu trecut.In cel mai rau caz, as face munca in folosul comunitatii sau ce? Multumesc.Astept raspuns.Contractul imi expira pe 26 martie 2015.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu are pe ce sa iti faca executare silita nu ai sa patesti nimic dar sa nu te astepti in viitor sa iti faci alt abonament sau chiar sa obtii credite pe la banci

| Angellito a răspuns (pentru suntserios):

Nu am de gand sa-mi fac abonamente sau credite la banci... daca ar fi doar atat, inseamna ca ar fi ceva super.

| suntserios a răspuns (pentru Angellito):

Oricum cei de la firmele de recuperari o sa te mai frece mult la cap, pana te dau in judecata

| Angellito a răspuns (pentru suntserios):

M-ar da in judecata in timpul contractului sau dupa ce mi se termina perioada contractuala? Pe 26 martie 2015 imi expira contractul.Tu ai trecut prin situatii asemenea?